Univerza v Mariboru po Timesovi lestvici ostaja najbolje ocenjena slovenska univerza

Univerza v Mariboru se je na lestvici »Times Higher Education World University Ranking« (THE) za leto 2018 uvrstila med 800 najboljših univerz na svetu in je tudi tokrat najbolje ocenjena slovenska univerza.

Timesova lestvica ocenjuje, kako univerze uresničujejo svoja temeljna poslanstva na področjih poučevanja, raziskavanja, vpliva njihove  znanstveno-raziskovalne in umetniške dejavnosti, prenosa znanja v gospodarstvo in mednarodne vpetosti. Times Higher Education World University Rankings je za leto 2018 v rangiranje vključil 1102 najboljših svetovnih univerz, kar je 122 več kot lani. Med njimi sta tudi Univerza v Mariboru in Univerza v Ljubljani.

Več: https://www.um.si/univerza/medijsko-sredisce/novice/Strani/novice.aspx?p=2143