11. september 2017 - Svetovni dan prve pomoči

Na pobudo 16 evropskih nacionalnih organizacij Rdečega križa po svetu vsako leto obeležujemo svetovani dan prve pomoči, ki je letos 11. septembra 2017 in kaže na velik pomen širjenja znanja in veščin o prvi pomoči ter spodbujanja in osveščanja prostovoljcev po vsem svetu.

Ob svetovnem dnevu prve pomoči bi vas radi spomnili, da je Telekom Slovenije d.d. v sodelovanju z Rdečim križem v oktobru 2013 na trg lansiral aplikacijo »Prva pomoč«, ki je namenjena uporabnikom pametnih telefonov. Idejna zasnova aplikacije je nastala v sodelovanju Laboratorija za ergonomijo UM FOV in študentke univerzitetnega študija UM FOV, ki je bila kasneje s pomočjo izkušenj in idej širšega tima strokovnjakov IPP, UKC Ljubljana, Rdečega križa RS, Zdravstvene fakultete UL in programerjev podjetja Žejn d.o.o. nadgrajena v aplikacijo, ki je namenjena splošni uporabi.

Več o aplikaciji »Prva pomoč« ...