Pogajanja

Namen seminarja:

Namen seminarja je spoznati vse, kar je treba vedeti za uspešno pripravo in izvedbo pogajanj.

Vsebine seminarja:

• Priprave na pogajanja
  • Oblikovanje hierarhije ciljev pogajanj in pogajalskega intervala
  • Priprave na uspešno komuniciranje v času pogajanj
  • Poslovnik pogajanj
  • Izbor pogajalskih taktik
  • Zaključevanje pogajanj
  • Vrednotenje pogajanj

Oblike in metode dela:

Predavanje, podkrepljeno s praktičnimi primeri in vajami.

Trajanje seminarja:

Seminar se izvaja 4 pedagoške ure.

Reference predavatelja:

Dr. Marko Ferjan je redni profesor na Univerzi v Mariboru. Ima 32 let delovnih izkušenj. Bil je tudi prorektor Univerze v Mariboru, v obdobju od 2008 do 2016 pa dekan Fakultete za organizacijske vede Univerze v Mariboru. V sklopu študijskih programov na Fakulteti za organizacijske vede je nosilec in izvajalec predmetov:  Poslovno komuniciranje, Odnosi z notranjimi javnostmi, Organizacija izobraževanja, Management izobraževalnih procesov, Interno komuniciranje in Kadrovski sistemi. Je avtor knjige Management poslovnega komuniciranja in avtor več člankov iz tega področja.